сряда, 4 март 2009 г.

Турнир по канадска борба в Русе

На 28 февруари 2009 година в комплекс „Олимпия” /в ж. к. „Дружба”/ се състоя турнир по канадска борба. Инициативата за спортната проява бе на секция „Спорт” към областната структура на ГЕРБ – Русе. Състезанието започна в 11.30 часа и бе открито от народния представител д-р Лъчезар Иванов и областния ръководител на ГЕРБ Русе – Пламен Нунев. Те първи премериха сили на специалната маса за състезания под одобрителните и насърчителни възгласи на множеството присъстващи.

В събитието участваха както членове на политическата сила от региона, така и симпатизанти и приятели. 17 –те мъже бяха разделени в няколко категории - до 70, до 80 и над 80 килограма. Специалните награди /фирмени спортни екипи/ изненадаха победителите в предобедните часове на съботния ден. Всички силни любители на този вид спорт от страната и Руса аплодираха прави доктора по педагогика и българска шампионка във високия скок Йорданка Благоева, както и представителя на експертната комисия по физическо възпитание и спорт към ГЕРБ и председателя на федерацията за деца, лишени от родителски грижи Анатоли Илиев. Г-жа Благоева и

г-н Нунев връчиха наградите на победителите. В категория до 70 кг. комплексен първенец /на лява и дясна ръка/ стана Евгени Атанасов. Втори и трети са съответно В. Валериев и Калоян Николов. В категория до 85 кг. комплексен първенец /на лява и дясна ръка/ стана Ивайло Василев. Втори и трети са съответно Калоян Друмев и Севгин Исмаил и С. Калчев /поделят третото място/. В категория над 85 кг. комплексен първенец /на лява и дясна ръка/ стана Калоян Петров. Втори и трети са съответно Недрет Осман и Мартин Николов.

Със специален приз си тръгна съдията на турнира Красимир Костадинов, който на завършилото наскоро първенство стана световен шампион.